Reakce na článek: Hadamczik zaskočil oponenty

Publikoval(a) Nová Síla Kravař dne

Reakce na článek Region Opavsko 25. 9. 2018: Hadamczik zaskočil oponenty

Opravdu zvláštně napsaný článek. Mě osobně určitě kolega Alois Hadamczik návrhem nezaskočil. Navíc jsme o tomto návrhu věděli předem z usnesení i ze zápisu jednání rady města.
Buly aréna podala tento návrh jen proto, aby nás pan A. Hadamczik na zastupitelstvu mohl napadnout. (Volná interpretace):“Teď Vám to nabízím, tak proč činnost sdružení neukončíte, když o to sami usilujete? Hlasujte pro můj návrh. Vždyť to chcete?

Předem věděl, že tento návrh nemůžeme přijmout. My jsme se neschovali pod stůl. Chovali jsme se zodpovědně. Prostě tato forma ukončení je pro město nevýhodná. Kdo by spravoval od 1.1.2019 aquapark, a co jeho klienti a jejich nabité permanentky a co naši zaměstnanci? O nevýhodnosti formy ukončení sdružení dohodou k 1.1.2019 hovořila na jednání zcela jasně zastupitelka Sandra Rostková. Je evidentní, že se chtěli pánové A. Hadamczik a A. Hahn před volbami zviditelnit. Byla to jasná provokace a nezodpovědný čin.

Na dubnovém jednáni zastupitelstva města jsem podal návrh na výpověď města ze sdružení. Pan Alois Hadamczik měl možnost podpořit návrh opozice a činnost sdružení ukončit. A jak hlasoval? Zdržel se hlasování. Odpovězte si sami, kdo se schoval pod stůl. Proč nepodpořil náš návrh, když sám chce činnost sdružení ukončit? Prostě 19. 9. šlo jen o předvolební divadlo.
Výše uvedenou epizodu jsem rovněž zmínil na posledním jednání zastupitelstva, ale v článku regionu Opavsko o tom není ani zmínka. Vypadá to tak, že se jim to vůbec nehodilo do konstrukce článku. Nesmí snad redaktorka Regionu Opavsko psát o věcech, které nevyznívají pro pana Hadamczika příznivě? Jednoduše nevím, zda jsem byl na stejném zastupitelstvu, jako novinářka „niki“. Proto je nezbytné bojovat o zřízení přímého přenosu a záznamu z jednání zastupitelstva města Kravaře

Vyzývám především své kolegy z NSK ale i kolegy z Jistoty a hnutí ANO, jež byli přítomni na jednání, aby prostřednictvím sociálních sítí popsali poslední jednání zastupitelstva tak, jak se skutečně událo.
Máme volby, tak vysvětlujme a braňme své názory a postoje všemi možnými prostředky. Občanům musíme přinést komplexní obraz z jednání ZM a nejen ten, který jim dnes předložil Region Opavsko.

Ing. Milan Rostek

Kategorie: Aktuality