Ustavující zastupitelstvo – říjen 2018

Publikoval(a) Jana Kokešová dne

Ve slavnostních prostorách zámku Kravaře se předposlední říjnový den uskutečnilo první, a tedy ustavující zasedání Zastupitelstva města pro nové volební období 2018-2022. Zahájeno bylo v odpoledních hodinách za téměř plné účasti všech nově zvolených zastupitelů (svou nepřítomnost omluvil pouze Ing. Andreas Hahn) a hojné účasti veřejnosti.

Po úvodním zaznění státní hymny složili všichni zastupitelé úspěšně své sliby a v Kravařích tak bude v následujících letech určovat směr koalice KDU-ČSL, Nová Síla Kravař a ANO 2011. Nová Síla Kravař získala v těchto volbách díky přízni svých voličů tři mandáty, jež budou reprezentovány Mgr. Sandrou Hradilovou, Ing. Milanem Rostkem a panem Lukášem Glabasniou.

Po formálních záležitostech nezbytných k dalšímu průběhu zasedání následovaly první body, u nichž zástupci města nebyli za jedno. Staly se jimi, dle očekávání, volba starostky a místostarostů. Na každou z těchto pozic byl však vždy navržen pouze jeden kandidát, a tudíž byla i přes opoziční hlasy proti zvolena starostkou Mgr. Monika Brezsková (KDU-ČSL), 1. (uvolněnou) místostarostkou Mgr. Sandra Hradilová a 2. (neuvolněným) místostarostou pan Martin Schwarz (ANO 2011).

Jako sporná se již před volbami, stejně jako na samotném jednání, projevila otázka počtu místostarostů. Novinkou tohoto volebního období je tak kompromis koalice, díky němuž byli sice zvoleni dva místostarostové, ale nově je pouze jeden z nich místostarostou uvolněným (tzn. je svým zaměstnavatelem pro výkon této veřejné funkce trvale uvolněn). Druhý místostarosta byl zvolen jako neuvolněný (vykonává funkci souběžně se svou prací), čímž dojde v rozpočtu obce k výrazným úsporám.

Zvoleni byli také zbývající čtyři členové Rady města (starostka a její místostarostové jsou členy Rady města automaticky), jimiž se stali Ing. Milan Rostek (Nová Síla Kravař), Ing. Martin Weczerek (KDU-ČSL),  Ing. Petr Muczka (KDU-ČSL) a pan Petr Jochim (KDU-ČSL).

Na programu byla rovněž volba tří výborů Zastupitelstva města (tedy jeho poradních a iniciativních orgánů) – finančního, kontrolního a výboru pro dotace, kulturu a sport.  Finanční výbor bude devítičlenný a jeho předsedou byl zvolen Ing. Petr Muczka, kontrolní výbor má členů 7 a povede jej Bc. Irena Sentenská (Jistota), předsedou výboru pro dotace, kulturu a sport se stal Petr Vilášek (ANO 2011) a bude mít 7 členů.

Zastoupení v těchto výborech má i Nová Síla Kravař. Ve finančním výboru nás bude reprezentovat Bc. Veronika Heiderová a Ing. Rostislav Stoček, v kontrolním výboru Mgr. Jana Kokešová a ve výboru pro dotace, kulturu a sport pan Roman Glinz.

Všem zvoleným gratulujeme a přejeme, aby další zasedání a vůbec celá práce této koalice probíhala ve stejně klidné a odhodlané náladě jako dosud. Rádi bychom poděkovali také lidem, kteří nás přišli podpořit a projevili tak zájem o dění v komunální politice. Moc nás to těší, a proto nejen je, ale také další občany srdečně zveme na další zasedání, které se uskuteční těsně před Vánocemi, a to 12. 12. 2018 (pozvánka bude vyvěšena na úřední desce Městského úřadu). Jeho obsahem bude například projednávání rozpočtu města, což je určitě téma, které zajímá nejednoho z nás.

Své případné náměty či připomínky můžete zasílat na e-mail: info@novasila.cz nebo do skupiny na Facebooku: www.facebook.com/novasila2014

Kategorie: Aktuality

2 komentáře

Anna Zdrazilova · 3. 11. 2018 v 7:14

Dobry den, zajima me obchvat Kravar, jestli o nej bude usilovat v Praze nekdo z Vas. Resit by se urcite mel a taky co se tyce cistoty mesta, vice videt v ulicich uklidovy vuz, ne en, ze bude zaparkovany v garazi, at se na nej neprasi ? dekuji za odpoved. Zdrazilova A.

Martin Hagen · 6. 11. 2018 v 13:27

Pro mne osobně jste hned po prvním zastupitelstvu zklamáním. Tři volební období se vymezujete proti pozici třetího místostarosty, a náhle Vám tento post „nesmrdí“. A kdo trochu zná legislativu, tak ví, že s tou levnou neuvolněnou funkcí to není až zas tak úplně košer. Rada města v kombinaci 4-2-1? Inu uvidíme, co v radě dokážete. Tuším, že první rok budeme poslouchat co všechno ti před Vámi… a ačkoli nejsem nepřející, a politice Kravař se nějaký čas nevěnuji. odhaduji, že v tak křehké koalici se do dvou let rozhádáte sami….

Komentáře nejsou povoleny.