Činnost Komise prevence kriminality a bezpečnostně dopravní očima předsedy Lukáše Glabasni

Publikoval(a) Lukáš Glabasnia dne

Komise zasedá cca 4x ročně a je sedmičlenná. Její členové jsou zastoupeni z řad Policie ČR, městské policie, odboru dopravy MÚ a odboru sociálních věcí MÚ. Jednání se také účastní místostarosta a vedoucí odboru místního hospodářství. Program je tvořen z podnětů samotného města, občanů, ale také z řad jednotlivých členů, kteří do dané problematiky vidí nejvíce.

Tato komise je poradním orgánem rady města Kravaře, která schválí, zda a které návrhy komise se uskuteční a které nikoliv. Musím říci, že v tomto ohledu jsme velmi úspěšní, neboť Radou města jsou naše návrhy často přijímány. Stěžejními body k řešení je doprava a parkování ve městě, často řešíme také změny dopravního značení.  Komise je rovněž seznamována se sociální a bezpečnostní situací ve městě. Projednává se bezpečnost na větších kulturních akcích v Kravařích.

Ne všechny změny v rámci bezpečnosti v dopravě se na komisi řeší před tím, než se zrealizují. Občas Rada sama nejdříve schválí zavedení dopravního opatření a až následně je komise informována. Ne vždy s těmito opatřeními komise souhlasí.

Závěrem bych chtěl uvést několik příkladů dopravních opatření, které byly schváleny na návrh Komise. Zřídil se například zákaz zastavení a odstavná plocha na Náměstí. Doplňuje se chybějící dopravní značení, rozšířil se chodník na ulici Opavské. Budou se také realizovat nové přechody pro chodce.

Práce předsedy komise je náročná činnost, ale snažím se ji dělat ku prospěchu města a jeho občanů. Samotnou činnost komise považuji za velmi užitečnou. Komise svými návrhy přispívá ke zlepšení bezpečnosti dopravy v Kravařích a k jejímu zpřehlednění.

Předsada komise Lukáš Glabasnia

Kategorie: Aktuality

2 komentáře

Martin Mikulenka · 5. 6. 2021 v 20:49

Predpokladam ze jste se podileli i na autobusove zastavce Kravare Novodvorska

    Novasila · 4. 7. 2021 v 8:38

    Nepodíleli. Autobusová zastávka Kravaře Novodvorská se dělala ve volebním období 2014 – 2018.

Komentáře nejsou povoleny.